HAKKIMIZDA

 

KAR ALÜMİNYUM SAN. VE TİC.A.Ş, olarak 1994 yılından bu yana sektörde varlığımızı sürdürmekle beraber 2000 yılından   itibaren OMG INNOVA markasıyla teflon kaplamalı döküm alüminyum pişirme gereçleri üretimi yapmaktayız.

 
İhtisaslı olduğumuz döküm alüminyum pişirme gereçleri yanında son yıllarda yapılan yatırımlar beraberinde ezme         alüminyum pişirme gereçleri üretimimiz de başlamış ve bu ürün grubunda da geniş ürün yelpazemizle hizmet vermekteyiz.
 
Omg Innova döküm ve kaplama işlemlerini Avrupa da kendi bünyesinde yapan ve yapabilen 2 firmadan birisidir. 
 
Dupont Teflon® un çizilmeye ve korozyona dayanıklı Platinum kaplaması ve  Xtra kaplama malzemelerini başarıyla uygulayan Türkiye’deki 2 lisansöründen birisi yine OMG Innovadır.Teflon, seramik ve granit kaplamalar, sektörün lider firmalarından tedarik edilerek,kaplama tesisimizde başarıyla uygulanır.
 
Bununla beraber OMG Innova ürünleri, dökme ve ezme (flow forming) alüminyum ruhuna sadık kalabilmek için ortalamanın üzerinde kenar ve taban kalınlıklarıyla üretilmektedir.
 
OMG Innova markası ile aldığınız hiçbir ürün, taklit değildir ve uzak doğu kaynaklı ürünler, üretimimiz içinde kesinlikle yer almamaktadır.
 
Ülkemizde; fazla yağlı beslenmeden kaynaklanan kalp ve kroner rahatsızlıkları dünya ortalamasının üzerindedir. Ürünlerimizin yağsız ve susuz yemek pişirmeye elverişli olması sebebiyle bu belirtilen ortalamayı aşağıya çekmeyi amaçlıyoruz.
 
Misyonumuz; tasarım ve üretimimizde daha çok fonksiyonelliği ve performansı öne çıkararak,sağlıklı ve lezzetli pişirme yapmayı sağlayan tava ve tencere üretmektir.